CHCI DAROVAT

Laura Schilderová

potřebuje neurorehabilitace

Variabilní symbol: 273


Darovat na darujme.cz

Pomoc pro Laurinku

Laurinka se narodila jako zdravá holčička a tou by také zůstala, kdyby ji krátce po narození nezačal týrat její otec. Způsobil jí těžká zranění s nevratnými následky. Masivní krvácení do mozku vedlo k tomu, že Laurince funguje jen čtvrtina pravé hemisféry. Zbytek je bohužel nefunkční. Laurinka má čerstvě 3 roky a díky pravidelnému cvičení se jí podařilo překonat již několik špatných prognóz lékařů.

První lékařské prognózy naznačovaly, že se z Laurinky stane 100% ležák na hadičkách, který nebude zvládat vůbec nic. Naštěstí se chmurné předpoklady nenaplnily a Laura díky pravidelnému cvičení zvládne už spoustu věcí: papat lžičkou, kutálet se ze zad na bříško a opačně, plazit se po zemi a dostat se kam potřebuje, i když pouze po loktech. Aby mohla pokračovat ve své cestě dál, potřebovala by co nejvíce speciálně rehabilitovat.

 Tyto terapie však nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami a navíc, aby byly plně účinné, měly by se co nejčastěji opakovat. 

Pro detailnější informace o celé benefici pro Laurinku a jejím příběh prosím navštivte facebook: Vyzva As Az, kde budou zveřejňovány informace o sbírce i Laurince, ale také o celém průběhu akce Aš Až 2023. Najdete zde i reportáž z roku 2022 kdy se jelo pro dvě slečny na vozíčku a pro Dětský domov v Čeladné.

Koho z vás oslovil příběh této statečné holčičky, můžete jí svůj dar poslat též bankovním převodem na účet Nadace ADRA č. 57333375/0300, variabilní symbol 273. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Laurinku od června 2023; aktualizace informací: červen 2023
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz