CHCI DAROVAT

Aktuálně

Nadace ADRA získala prodloužení Známky kvality

26.1.2015Známka kvality je záruka a kontrola nadace, kterou uděluje Fórum dárců členům Asociace nadací v České republice. Cílem tohoto ocenění je přispět k posílení důvěry v odbornou a etickou profesionalitu držitele známky, posílit transparentnost, a usnadnit tak stávajícím i potenciálním dárcům a spolupracujícím organizacím orientaci v neziskové sféře.
více

Mnoho lidí na Srí Lance stále bojuje po záplavách o přežití

16.1.2015Příběh paní Seeni Mohamed, která žije ve městě Eravur Pattu v okrese Batticaloa na východě Srí Lanky, je silný, ale není zdaleka ojedinělý. Lidí s podobným osudem je v zemi kvůli prosincovým ničivým záplavám mnoho.
více

Za jaké činy byly oceněny děti prostřednictvím Ceny Michala Velíška za rok 2014? Zasloužily si získat čestné uznání? Posuďte sami…

16.1.2015V ročníku 2014 jsme mimo 517 nominací dospělých obdrželi i 21 nominací dětí, které pohotově zasáhly, když šlo někomu o život. Vynikají svojí rozhodností, pohotovostí a statečností a jsou příkladem nejen pro jejich vrstevníky, ale i pro mnohé dospělé.
více

Potvrzení o darech zaslaných v roce 2014

13.1.2015Informace o snížení daňového základu Co je to potvrzení o daru a k čemu slouží? Potvrzení o daru umožňuje zaměstnancům i podnikatelům, tedy fyzickým i právnickým osobám, odečíst si hodnotu daru od daňového základu. V praxi to znamená, že potvrzení ...
více

Výtěžek 30 000 Kč z módní přehlídky v Břeclavi pomohl Jakubovi k řečovému procesoru

19.12.2014V listopadu Nadace ADRA otevřela sbírku pro Jakuba Halbrštáta na doplatek k řečovému procesoru ke kochleárnímu implantátu. Pomoci se rozhodli i ADRA dobrovolníci v Břeclavi spolu s OV Svazu tělesně postižených, a to módní přehlídkou oblečení z druhé ruky, jejíž výtěžek měl podpořit obě organizace. Ta se konala 30. 11. v Domě školství. 
více

Ohlédnutí za 9. ročníkem Ceny Michala Velíška

10.12.2014„Všem bych chtěla poděkovat za hlasy a velkou podporu, kterou jste nám projevili - a tím i našemu synovi, který už tady s námi nemůže být a nemůže poděkovat a převzít si cenu, které si velmi vážíme," řekla za oba rodiče Radka Vejvodová, maminka letošního nositele Ceny Michala Velíška, po převzetí skleněného anděla. Toto morální ocenění neprofesionálů, kteří zachránili lidský život, bylo uděleno poprvé od roku 2006 in memoriam.
více

Cenu Michala Velíška 2014 získal in memoriam Petr Vejvoda

3.12.2014Nositelem Ceny Michala Velíška za rok 2014, která se uděluje za statečnost při záchraně lidského života, zvolila veřejnost internetovým hlasováním 16letého studenta, který při ochraně zraněné spolužačky přišel o život. Cenu in memoriam převzali jeho rodiče.
více

Tři finálové příběhy vybrány, hlasování začíná 16. listopadu

11.11.2014Letošní ročník Ceny Michala Velíška se blíží k hlasování veřejnosti, které se uskuteční od 16. (20 hod. - po večerním zpravodajství TV Nova) do 30. listopadu do půlnoci ZDE. Chcete společně vyjádřit uznání těm, kteří si to opravdu zaslouží? Zapojte se a upozorněte na tuto možnost svoje okolí. Vždyť tak společně vyjadřujeme poctu lidem, jejichž činy mají silné poselství o lidské statečnosti, odvaze i slušnosti.
více

Každý den dostáváme silné lidské příběhy pro Cenu Michala Velíška. Jaké?

13.10.2014Do ukončení nominací schází již jen pár dní, uzávěrka je 15. října! Doposud jsme obdrželi desítky příběhů dospělých a dětí, kterých si moc vážíme. O jaké se například jedná?
více

Oceňte s námi již podeváté odvahu, statečnost a slušnost lidí kolem nás!

11.9.2014Stačí jedna vteřina a změní se vám celý život. Stačí jeden člověk na blízku a vše může být jinak… Víte-li o někom, kdo v období od 13. září 2013 do 13. září 2014 vykonal čin hodný ocenění, nominujte ho zde na Cenu Michala Velíška 2014. Nehledáme filmové hrdiny, ale „obyčejné” lidi s neobyčejnými postoji a jsme hrdi na všechny nominované, dospělé i děti. 
více
Počet položek: 231položek na stránku: |< < 17 18 19 20 21 22 23 > >|
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz