CHCI DAROVAT

Aktuálně

Hledáme příběhy „obyčejných“ hrdinů

14.9.2021Denně dochází k událostem, které jsou důkazem, že mezi námi žijí stále lidé, kteří nejsou lhostejní. Víte o někom, kdo se postavil násilí, nespravedlnosti, čelil přírodním živlům, poskytl pomoc při havárii, a tak zachránil někomu život? Nominujte jej na Cenu Michala Velíška 2021, kterou již pošestnácté vyhlašují společně Nadace ADRA a Televize Nova. Tuto možnost máte do 1. října, zde.
více

Manžele Kamenických osud nešetřil, přátelé jim pomáhají

11.9.2021Těžké nemoci znemožnily manželům Kamenickým veškeré plány do budoucna. Zatímco pan Zdenda po operaci srdce musel nečekaně čelit dalším velmi vážným zdravotním problémům, po nichž je odkázán na invalidní vozík, tak paní Stáně byla diagnostikována rakovina. Díky jejich přátelům přinesla dobročinná akce „18. Košumberský dětský den“ těmto statečným manželům téměř 21 tis. Kč na dokončení rodinného domku.
více

Děkujeme dárcům za pomoc paní Bohumile Kučerové

30.6.2021Příběh 86leté seniorky z Moravské Nové Vsi, který odvysílala TV NOVA, vzbudil velký ohlas jejích diváků. Televize se proto obrátila na Nadaci ADRA, protože máme pro lidi v nouzi trvale otevřenou veřejnou sbírku, zda by paní Kučerovou, které tornádo poničilo domácnost, bylo možné zařadit do této sbírky. Rádi jsme vyhověli.
více

Výroční zpráva za rok 2020

29.6.2021Vážení a milí naši dárci, sponzoři a podporovatelé. Každoročně Vám v tomto čase předkládáme výroční zprávu, abychom Vám přiblížili slovem, čísly i fotografiemi svou činnost v předchozím roce. Jen díky Vám jsme mohli i v "covidovém" roce pomáhat tam, kde bylo třeba.
více

Hledáme pomoc pro paní Bohumilu Kučerovou z Moravské Nové Vsi

26.6.2021Ničivé tornádo na jihu Moravy obrátilo večer 24. 6. 2021 během pár minut vzhůru nohama tisíce životů. Lidé rázem přišli o vše. Příběh 86leté seniorky z Moravské Nové Vsi, který odvysílala TV NOVA, vzbudil velký ohlas jejích diváků. Ti by rádi paní Kučerové pomohli. Co prožila tato statečná důchodkyně, můžete zhlédnout zde; další podrobnosti jsou v článku pod videem.
více

Pomoc pro zdravotně postižené v regionu zničeném tornádem

26.6.2021Nadace ADRA se věnuje v rámci své dlouhodobé veřejné sbírky i podpoře zdravotně postižených. Nyní chce více pomoci těmto lidem, kteří žijí v oblasti zničené přírodní katastrofou. Důvodem je, že zajišťování nezbytné léčby a pravidelné péče o lidi se zdravotním postižením je pro jejich rodiny vždy náročné – fyzicky, psychicky i finančně. To se pro ně může ale rázem stát naprosto nemožné, když se samy staly oběťmi tragédie.
více

Výsledky grantového řízení

24.6.202111. kolo veřejného grantového řízení pro období červenec 2021 až červen 2022 bylo vyhlášeno na podporu nevládních neziskových organizací poskytujících paliativní péči, vč. jejich dobrovolnictví.
více

Ještě o Ceně Michala Velíška za rok 2020 a o přípravě letošního ročníku

8.6.2021Na Magistrátu města Liberce převzal 4. června 2021 ocenění pan Ivo Raisr, jeden ze čtyř finalistů posledního ročníku Ceny Michala Velíška. Pouze jeho pohotová reakce zabránila, aby nehavaroval plně obsazený autobus.
více

Vyhlašujeme nové grantové řízení

26.4.2021Nadace ADRA vyhlašuje veřejné grantové řízení 2021/2022 na podporu paliativní péče v hospici.
více

Zapojte se do hledání neznámého zachránce

10.3.2021Na naši nadaci se obrátila s prosbou o pomoc maminka malé Olgy. Ráda by osobně poděkovala neznámému mladému muži, který zachránil její 8letou dcerku, pod níž se prolomil led.
více
Počet položek: 218položek na stránku: |< < 2 3 4 5 6 7 8 > >|
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz