CHCI DAROVAT

Aktuálně

O Ceně Michala Velíška ve Snídani s Novou

7.10.2021V ranním pořadu Tv Nova se 5. října hovořilo o hrdinských činech dětí, které byly nominovány na Cenu Michala Velíška.
více

Pomůžete rodině Lehmannových?

23.9.2021Paní Lenka Lehmannová má od roku 2007 velice náročný život. Po dvou nezaviněných autohaváriích zůstal její manžel plně invalidní, odkázaný na její péči. Chod domácnosti a výchova čtyř dětí jsou tak celých 14 let pouze na ní samotné. Nyní pan Lehmann zemřel a sociální dávky ani zdaleka nepokryjí základní potřeby rodiny a zvýšené výdaje na počátku školního roku. Paní Lenka se proto brátila na naši nadaci s prosbou o pomoc.
více

Podpořte rodinu Ernstových

21.9.2021Ztrátu milované manželky a maminky finance nenahradí, ale pomohou překonat rodině alespoň nejtěžší období a částečně zmírní praktický dopad při zajišťování chodu domácnosti, účinné léčby, plnohodnotné výchovy a „obyčejného“ dětství pro dvě malé děti.
více

Hledáme příběhy „obyčejných“ hrdinů

14.9.2021Denně dochází k událostem, které jsou důkazem, že mezi námi žijí stále lidé, kteří nejsou lhostejní. Víte o někom, kdo se postavil násilí, nespravedlnosti, čelil přírodním živlům, poskytl pomoc při havárii, a tak zachránil někomu život? Nominujte jej na Cenu Michala Velíška 2021, kterou již pošestnácté vyhlašují společně Nadace ADRA a Televize Nova. Tuto možnost máte do 1. října, zde.
více

Manžele Kamenických osud nešetřil, přátelé jim pomáhají

11.9.2021Těžké nemoci znemožnily manželům Kamenickým veškeré plány do budoucna. Zatímco pan Zdenda po operaci srdce musel nečekaně čelit dalším velmi vážným zdravotním problémům, po nichž je odkázán na invalidní vozík, tak paní Stáně byla diagnostikována rakovina. Díky jejich přátelům přinesla dobročinná akce „18. Košumberský dětský den“ těmto statečným manželům téměř 21 tis. Kč na dokončení rodinného domku.
více

Děkujeme dárcům za pomoc paní Bohumile Kučerové

30.6.2021Příběh 86leté seniorky z Moravské Nové Vsi, který odvysílala TV NOVA, vzbudil velký ohlas jejích diváků. Televize se proto obrátila na Nadaci ADRA, protože máme pro lidi v nouzi trvale otevřenou veřejnou sbírku, zda by paní Kučerovou, které tornádo poničilo domácnost, bylo možné zařadit do této sbírky. Rádi jsme vyhověli.
více

Výroční zpráva za rok 2020

29.6.2021Vážení a milí naši dárci, sponzoři a podporovatelé. Každoročně Vám v tomto čase předkládáme výroční zprávu, abychom Vám přiblížili slovem, čísly i fotografiemi svou činnost v předchozím roce. Jen díky Vám jsme mohli i v "covidovém" roce pomáhat tam, kde bylo třeba.
více

Hledáme pomoc pro paní Bohumilu Kučerovou z Moravské Nové Vsi

26.6.2021Ničivé tornádo na jihu Moravy obrátilo večer 24. 6. 2021 během pár minut vzhůru nohama tisíce životů. Lidé rázem přišli o vše. Příběh 86leté seniorky z Moravské Nové Vsi, který odvysílala TV NOVA, vzbudil velký ohlas jejích diváků. Ti by rádi paní Kučerové pomohli. Co prožila tato statečná důchodkyně, můžete zhlédnout zde; další podrobnosti jsou v článku pod videem.
více

Pomoc pro zdravotně postižené v regionu zničeném tornádem

26.6.2021Nadace ADRA se věnuje v rámci své dlouhodobé veřejné sbírky i podpoře zdravotně postižených. Nyní chce více pomoci těmto lidem, kteří žijí v oblasti zničené přírodní katastrofou. Důvodem je, že zajišťování nezbytné léčby a pravidelné péče o lidi se zdravotním postižením je pro jejich rodiny vždy náročné – fyzicky, psychicky i finančně. To se pro ně může ale rázem stát naprosto nemožné, když se samy staly oběťmi tragédie.
více

Výsledky grantového řízení

24.6.202111. kolo veřejného grantového řízení pro období červenec 2021 až červen 2022 bylo vyhlášeno na podporu nevládních neziskových organizací poskytujících paliativní péči, vč. jejich dobrovolnictví.
více
Počet položek: 231položek na stránku: |< < 3 4 5 6 7 8 9 > >|
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz