CHCI DAROVAT

Děkujeme vám

Každoroční pořádání Ceny Michala Velíška by nebylo pro Nadaci ADRA možné bez účasti sponzorů a partnerů. Děkujeme všem za jejich pochopení, osobní nasazení a faktickou pomoc, s nimiž se tradičně zapojili do tohoto projektu lidské sounáležitosti a ohleduplnosti. Společně jsme tak již posedmnácté mohli vyjádřit uznání těm, kdo nezištně pomohli lidem v kritické situaci. Díky těmto hrdinům všedního dne je svět i v této těžké době o něco hezčí.Děkujeme především TV Nova, s níž na Ceně spolupracujeme již sedmnáct let. Tato televize, ve které pracoval jako střihač Michal Velíšek, je vedle naší nadace nejen dalším spoluvyhlašovatelem tohoto projektu, ale i generálním mediálním partnerem. Zvláště děkujeme reportérce Střepin Barboře Divišové, která od roku 2010 citlivě natáčí všechny finálové reportáže a která letos též moderovala závěrečnou slavnost.

               

Magistrát hlavního města Praha a MŠMT ČR poskytují každoročně svoji záštitu a jejich představitelé se účastní závěrečné slavnosti.

    

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje pořádá tradiční semináře pro nominované děti. Jeho příslušníci z kladenského sboru na něm diskutují o konkrétních činech dětí - zachránců, o správném postupu poskytování pomoci při krizových situacích apod. Jmenovitě děkujeme kpt. PhDr. Evě Biedermannové, která vedla dětský seminář.

Letošní dětský workshop přinesl též novinku, a to v podobě účasti žáků 9. ročníku Křesťanské školy Elijáš z Prahy, kteří se svými názory a nápady zapojili do debaty s hasiči.


Česká mincovna, a. s., Jablonec nad Nisou je partnerem celého projektu. Vvyrobila již pošesté pro finalisty Ceny pamětní stříbrné mince. Jsou neprodejné, nelze je použít k jinému účelu a jsou přísně evidované. Navíc svými děkovnými mincemi vyjádřila mincovna uznání i dětským zachráncům.

Svými dary podpořily Cenu též firmy, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Patří mezi ně Obchodní centrum DBK, a. s., Praha; Nakladatelství Portál, s. r. o., Praha; Nakladatelství Lidové noviny, s. r. o., Praha; Bambule – Království hraček, Praha; Maranatha, z. s., Praha;  Rebeca Design Flowers, Praha; Bižuterie-Proutěné zboží Láchová, Litoměřice atd.

                                  


Slavnostní vyhlášení Ceny by nebylo možné bez dobrovolníků Nadace ADRA, ADRA, o. p. s., Unie CASD, Skaut- český skauting ABS atd.

Potěšilo nás, že i letos jsme mohli na slavnosti přivítat kytaristu Adama Malíka se zpěvačkou Eliškou Malík Machačovou. Naše poděkování patří v neposlední řadě paní Ivě Velíškové, která je od samého počátku patronkou Ceny. Vážíme si též účasti na projektu paní Elišky Sommerové, které se před osmnácti lety Michal Velíšek na pražském Karlově náměstí slovně zastal, a zaplatil za to svým životem. Slavnostní ráz podtrhlo rovněž vystoupení hlavního hosta MUDr. Ondřeje Kopeckého, jehož slova přiměla přítomné k zamyšlení. 

Děkujeme všem, kdo se podíleli na letošním ročníku Ceny, a tak osobně přispěli k její neopakovatelné atmosféře. Tato spolupráce pro nás velice znamená a vážíme si jí.

© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz