CHCI DAROVAT

Kapela Creamona podpoří Barboru Šmídovou dobročinným festivalem

I v této obtížné době nezapomínáme na pomoc potřebným v České republice. Příkladem toho je i příběh paní Barbory Šmídové. Počátkem loňského roku postihla 48letou Barboru nečekaně mrtvice. Po probuzení z dlouhého umělého spánku jí lékaři diagnostikovali ochrnutí pravé části těla a poruchu centra řeči. Navíc v téže době přišla o podporu své rodiny i přítele. Zbylo jí však pár přátel, kteří se jí rozhodli pomoci uspořádáním sbírky na zakoupení elektrického invalidního vozíku.

V současné době pobývá paní Šmídová v domově pro seniory Clementas Mlékovice (okres Benešov), který zajišťuje i sociální služby. V současné době není možné, aby invalidní vozík sama ovládala. Je tak odkázána na pomoc druhé osoby. Pokud by však měla k dispozici elektrický vozík, zvýšila by se výrazně její samostatnost a tím i psychický stav. Onemocnění paní Šmídové je bohužel nezvratné a každá pomoc je proto pro ni zásadní. Její kamarádi z kapely CREAMONA však oslovili naši nadaci s prosbou o pomoc při pořádání benefiční akce. Rádi jsme vyhověli. Ve dnech 13.-14. května 2022 uspořádali hudebně divadelní festival v Praze Kobylisích (Klapkova ul.), jehož výtěžek byl použit na zakoupení elektrického vozíku pro paní Barboru. Podařilo se vybrat celou potřebnou částku, sbírka ale nadále pokračuje a její výtěžek bude použit na velmi potřebnou logopedii. 

Více informací zde: 


Kdo by se chtěl zapojit do pomoci statečné paní Šmídové, pošlete svůj finanční dar na nadační sbírkový účet č. 57333375/0300 VS 270, který je určen výhradně pro paní Barboru. Děkujeme vám.


 

Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz