CHCI DAROVAT

Justýnka Rakašová

potřebuje neurorehabilitaci
Variabilní symbol: 244


Darovat na darujme.cz

Pomoc pro Justýnku Rakašovou

Desetiletá Justýnka trpí dětskou mozkovou obrnou. Díky trvalé a obětavé péči rodičů a lékařů dokáže stát a udělat po bytě v chodítku pár kroků. Zvládá se také najíst a mohla začít chodit do školy, nyní je již ve třetí třídě. Ráda by si hrála a běhala se sourozenci. K tomu, aby se jí její sen splnil, musela podstoupit operaci spastických šlach a nyní by potřebovala několikrát do roka absolvovat velmi drahou neurorehabilitaci. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí.

Předčasný příchod na svět Justýnky ze Sokolovska byl dramatický. Vážila pouhých 880 g, měřila 37 cm, nedýchala a přežila pouze celoroční péčí lékařů. Zatímco její dvojče Vaneska je zdravá, Justýnka bojuje den co den s dětskou mozkovou obrnou. 

Ve čtyřech letech lezla jen po kolínkách, bez opory sedět jí dělalo problém, pravou ruku téměř nepoužívala atd. Je to usměvavá a milá holčička se spoustou energie a odhodláním se poprat se svým osudem. Dokládá to i skutečnost, že začala od září 2020 navštěvovat základní školu. Bez trvalé péče maminky se ale stále neobejde.  Největší problém dělá stále Justýnce chůze a jemná motorika, i když i zde má za sebou první úspěchy. Touží se vyrovnat svým dvěma zdravým sourozencům. Terapie i každodenní domácí cvičení jsou pro ni velmi fyzicky náročné a ona je absolvuje téměř bez protestů. Chápe, že jediná cesta k samostatnosti vede přes každodenní bolest a námahu. Je fantastická bojovnice.

Léčba Justýnky a chod celé rodiny je finančně pouze na tatínkovi. K tomu, aby se posunula dál, by potřebovala několikrát do roka absolvovat intenzivní neurorehabilitaci (jedna kůra stojí kolem 60 tis. Kč). Tu však zdravotní pojišťovny nehradí a jiné léčby nejsou tak účinné. Tyto částky (navýšené ještě o nutné ubytování) našetřit, navíc opakovaně, je však pro rodiče malé Justýnky naprosto nemyslitelné.
 
Koho z vás oslovil příběh malé Justýnky, můžete jí svůj dar poslat též bankovním převodem na účet Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 244. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA Justýnku podporuje od ledna 2018; aktualizace informací: leden 2023. 

Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz