CHCI DAROVAT

Lukášek Šefčík

potřebuje neurorehabilitaci a pobyty v lázních
Variabilní symbol: 229

Darovat na darujme.cz

Pomoc pro Lukáše Šefčíka

Sedmnáctiletý Lukáš trpí dětskou mozkovou obrnou, a tak nechodí, hůře mluví i slyší. Přesto navštěvuje speciální školu a účastní se s pomocí dospělých řady jejích aktivit. Aby mohl být jednou více soběstačný, pilně rehabilituje, trénuje v lázních, na koních i ve vodě. Tyto aktivity by měl absolvovat co nejčastěji, což je pro jeho rodiče finančně velice náročné, protože je zdravotní pojišťovna většinou nehradí.

Lukáš z Kralupska se v důsledku nedostatku kyslíku při porodu narodil s mozkovou obrnou. Už v pěti letech proto prodělal operaci nožiček, aby se jednou na ně mohl postavit. Od té doby tyto operace absolvoval několikrát, což znamená týdny ležet na lůžku se sádrami na celých nohou. Třebaže se velice snaží, jde mu to pomalu. Stále nechodí, hůře mluví i slyší. Navštěvuje speciální školu, kde se mu moc líbí.  V příštím roce bude ale školu končit a tak maminka začala hledat zařízení, kde by mohl Luky trávit část dne (stacionář nebo podobné zařízení).

Pro splnění svých snů Luky pravidelně rehabilituje a snaží se pravidelně jezdit do lázní, kde pilně trénuje soběstačnost. Navštěvuje rovněž lekce účinné hipoterapie, aby se mu uvolnily svaly na nohou. Trvalá péče, současná školní výuka online a intenzivní cvičení si vynutily, aby s ním otec zůstal doma jako plně pečující osoba. Finančně rodinu zabezpečuje pouze matka.

Terapie Lukášovi opravdu pomáhají, ale jsou pro rodiče finančně velmi náročné. Potřebovali by proto  pomoci s úhradou drahé neurorehabilitace, služby osobní asistence, s doplatkem většího invalidního vozíku a hipoterapie.
 
Své dary můžete Lukášovi posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 229. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Lukáše od července 2016; aktualizace informací: leden 2022.

Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz