CHCI DAROVAT

Maruška Békešová

potřebuje neurorehabilitaci a lázeňské pobyty
Variabilní symbol: 215


Darovat na darujme.cz

Pomoc pro Marušku Békešovou

Devatenáctiletá Maruška má od narození mozkovou obrnu a další zdravotní problémy, takže tato stále usměvavá slečna je odkázaná na invalidní vozík a trvalou péči maminky. Otec v předminulém roce rodinu opustil. Její fyzická kondice a pohyblivost se bohužel postupně zhoršuje a tak potřebuje opakovaně a intenzivně rehabilitovat. Nejúčinnější je terapie TheraSuit, kterou však zdravotní pojišťovny nehradí.

Maruška z Karvinska, která trpí dětskou mozkovou obrnou, nechodí, je trvale upoutaná na invalidní vozík a se všemi obslužnými potřebami je odkázaná na maminku. Je velmi statečná, má radost, když může být v kolektivu svých vrstevníků, ráda hraje společenské hry, zpívá a poslouchá muziku. Její největší touhou je ale být i přes svůj těžký handicap samostatnější.
Kvůli omezené hybnosti u ní bohužel dochází ke zkracování šlach, vazů i svalů dolních končetin a k těžké skolióze páteře. Pro zlepšení pohyblivosti je pro ni proto nyní zcela zásadní absolvovat několikrát do roka intenzivní rehabilitaci ve speciálním oblečku TheraSuit. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí. Jeden pobyt přitom stojí kolem 40 tis. Kč, což je nad možnosti jejích rodičů. Maruščina maminka nám napsala: „Děkuji za veškerou podporu, které se mi od Vaší nadace již dostalo. Moc si toho vážím.“  
 
Své dary můžete Marušce posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, VS 215. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Marušku od srpna 2015, aktualizované informace: leden 2024.

Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz