CHCI DAROVAT

Radost v Elijáši

Žáci pražské Křesťanské školy Elijáš připravili pro rodiče a pedagogický sbor předvánoční akci, kterou opět dokázali, že myslet a aktivně pomáhat potřebným nezapomněli, a to ani po covidové odmlce.

Již na podzim se na naší nadaci obrátila paní učitelka Chadimová s nabídkou pokračovat ve spolupráci v podobě pomoci handicapovaným dětem, jež dlouhodobě podporujeme. Rádi jsme vyhověli. Žáci školy během několika týdnů zhotovili drobné dárečky pro benefiční akci - školní jarmark. Jeho výtěžek byl směrován na pomoc konkrétnímu človíčku, který je celoživotně nemocný. Letos se školáci zaměřili na pomoc 13letému Jakubovi.

Droboučká dvojčata po předčasném porodu bojovala o život. Přežil jen Jakoubek, kterému byla však diagnostikována DMO a další vážná postižení. Kubík si tak hned od prvních dní prošel celou řadou náročných vyšetření a léčebných terapií.

Maminka Kubíčka kvůli péči o něj a o mladší dcerku zůstala doma, a tak zajištění potřebných financí pro chod domácnosti, léčbu syna a jeho pobyt v denním stacionáři je pouze na tatínkovi. To je však po tolika letech velice obtížné, protože většinu terapií zdravotní pojišťovny nehradí. Nákupem dárečků na školního jarmarku se díky rodičům školáků a pedagogům sešlo na úžasných 60 000 Kč. To je částka, která umožní Kubovi absolvovat další intenzivní rehabilitaci, jež mu pomáhá trénovat chůzi. Při cvičení to bude bolet, ale cíl za to určitě stojí.

Jménem rodičů Kubíka děkujeme žákům z Elijáše, jejich rodičům, celému učitelskému sboru a Českému sdružení CASD za krásnou benefiční akci, která napomůže tomu, aby měl tento statečný kluk důvod k úsměvu, a to nejen na Vánoce.

   

Zapojte se do pomoci Kubíkovi. Své dary můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 262. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu. 
 
Nadace ADRA podporuje Kubíka od března 2021.

Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz