CHCI DAROVAT

Týnce ABA terapie pomáhá

 

Nadace ADRA podpořila částkou 7 000 korun měsíční léčbu 3,5leté Kristýnky Heráňové, jíž byl diagnostikován autismus a těžká mentální retardace. Díky ABA terapii se Týnka už začala lépe vyrovnávat se svými emocemi a novými vjemy kolem sebe.

Její maminka Monika nám napsala: „S terapií jsme sice na začátku, ale už teď na Kristýnce pozorujeme změny. Nám rodičům velmi terapie pomáhá v komunikaci s dcerkou, učíme se rozpoznávat její emoce a správně na ně reagovat. Už víme, že se může leknout i věcí, které jsou pro nás naprosto přirozené, a konečně víme, jak ji uklidnit. Naučili jsme se Týnku připravovat na změny, aby je zvládala bez stresu. Začíná s terapeutkou spolupracovat, nechá se vzít za ruku (to bylo dosud tabu), začíná pomalinku chápat, že když jí někdo nabízí pomoc, nechce jí ublížit. Až se Týnka přestane bát pomoci ostatních a naučí se, že některé věci se smí a některé nesmí a něco se prostě musí, začneme společně pracovat na dalších věcech jako problémy s jídlem, plenky apod. Teď je priorita odstranit nebo alespoň hodně omezit projevy agrese a naučit se Týnce porozumět.

Moc Vám děkujeme, že jste pomohli Týnce tuto terapii zajistit, bude to dlouhá cesta, ale stojí to za to. Všichni budeme mít lehčí a lepší život a Týnka bude moci být šťastná a nebát se života mezi námi v našem světě.“

Držíme Kristýnce i jejím rodičům palce a děkujeme, že díky Vašim darům můžeme ulehčovat těžké životní situace, do kterých se naši žadatelé dostali.Chcete pomoci i dalším dětem a dospělým? Dozvíte se o nich zde.


© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz